Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2016

10η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Αλμυρός 0-3

Μόνο θετικό δεν ήταν το ντεμπούτο του νέου προπονητή της Δόξας Δημήτρη Κόκκινου, καθώς η ομάδα της Γαλιάς ηττήθηκε με σκορ 0-3 από τον Αλμυρό για την 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμυρός πίεσε περισσότερο τη Δόξα και κατάφερε να προηγηθεί με πλασέ του Στρατήγη λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα, στέλνοντας την ομάδα του Γαζίου προηγούμενη στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Αλμυρός συνέχισε να είναι καλύτερος από τη Γαλιά και πήρε κεφάλι δύο τερμάτων με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Απλαδά.
Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Στρατήγης "γράφοντας" το 0-3 και πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Με αυτή την ήττα η Δόξα Γαλιάς συνέχισε να βρίσκεται στις χαμηλότερες θέσεις της βαθμολογικού πίνακα και πλέον με τα τόσα ανεπιτυχή αποτελέσματα κανείς δε γνωρίζει τον τρόπο για να ξεφύγει η ομάδα από αυτή τη θέση.