Πέμπτη 22 Αυγούστου 2013

Φιλικό: Κόρακας-Δόξα Γαλιάς 0-5

Τρίτο σερί νικηφόρο αποτέλεσμα για τη Δόξα Γαλιάς ,η οποία αναδείχθηκε νικήτρια στο φιλικό που έδωσε στην Πόμπια ,με αντίπαλο τον τοπικό Κόρακα.
Η ομάδα από τη Γαλιά φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τους γηπεδούχους ,δείχνοντας ότι βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση εν όψει του νέου πρωταθλήματος.
Το σκορ για τη Δόξα άνοιξε ο Ξημεράκης στο 27' με δυνατό σουτ.
Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια.
Μόλις τρία λεπτά από την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου ,ο Ξυδάκης διπλασίασε τα τέρματα για τη Γαλιά.
Ο ίδιος παίκτης με όμορφη ενέργεια στο 58' έκανε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους.
Στο 66' ήταν η σειρά του Παπαδάκη να βάλει το όνομα του στη λίστα με τους σκόρερ.
Ο νεοαποκτηθείς άσσος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4. Επίσης είχε την ευκαιρία για άλλο ένα γκολ ,όμως το φάουλ που εκτέλεσε λίγο αργότερα κατέληξε στο δοκάρι.
Τον επίλογο του ματς "έγραψε" ο Σουλτάτος ,ο οποίος έκανε το 0-5 ,σφραγίζοντας την άνετη επικράτηση της Δόξας.